Boğaziçi Üniversitesi Engelli Öğrenciler Danışma Ve Koordinasyon Birimi Logosu
Ana Sayfa...
    Hakkımızda
    Misyonumuz
    Engelliler Komisyonu
    GETEM
    Boğaziçi Üniversitesi
    İletişim
    Resim Galerisi
    Öğrencilerimiz
    Hizmetlerimiz
    Önemli Linkler
    Yasal Düzenlemeler
    Sesli Betimleme


Misyonumuz...

Boğaziçi Üniversitesi genel misyon olarak engelli öğrencilere destekleyici ve iyi kaynaklarla donatılmış bir ortam sağlayarak onların akademik birleşmeleri ve eğitimleri önündeki sorunları kaldırmak ve birey olarak bağımsızlıklarını geliştirmelerinde yardımcı olmayı benimsemiştir.

Bu misyona paralel olarak Engelli Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimi ; tüm engelli öğrenciler için güvenli ve erişimi kolay bir akademik çevrenin oluşması için her türlü çabayı göstererek, Boğaziçi Üniversitesi’nde etkin katılımı kısıtlayan fiziksel ve davranışsal engelleri ortadan kaldırmak için gerekli adımları atmayı kendine misyon edinmiştir.

Birim, üniversitemize kayıt yaptıran engelli öğrencilerin öğrenimlerini sürdürdükleri sırada ihtiyaçlarını karşılamak ve karşılaşabilecekleri engelleri ve bunlara karşı alınması gereken önlemleri belirlemek ve ortadan kaldırmak için çözüm önerileri sunmak, gerekli düzenlemeleri yapmaktadır. Birimle ilgili bilgilendirme üniversitemiz öğrenci el kitabında 2008 tarihinde yayınlanmıştır . Bilgi için: (http://www.boun.edu.tr/students/ogr_el_kitabi_2008.pdf, sayfa 14).